Pożyczka dla zadłużonych w weekend – ostatnia szansa na pieniądze

Nietrudno sobie wyobrazić sytuację, w której wyjeżdża się na weekend poza miasto i nagle okazuje się, że zabrakło pieniędzy. To najbardziej klarowny przykład przypadku, w którym pożyczka dla zadłużonych w weekend jest jedną z lepszych alternatyw na pozyskanie pilnie gotówki. I choć jej ogólne warunki jak oprocentowanie, termin spłaty czy wysokość rat nie odbiegają od standardu, to jednak przed jej zaciągnięciem warto zwrócić uwagę na kilka kwestii.

Ogólna dostępność pożyczki

Paradoksalnie zaś w pierwszej kolejności trzeba sprawdzić, czy taka oferta jest w ogóle dostępna w naszym przypadku. Na szczęście to proste: wystarczy się tylko dowiedzieć, z jakich rachunków bankowych (z jakich banków) przelewane są pieniądze przez firmę pożyczkową. Jeśli posiadamy konto w jednym z nich, możemy być pewni, że gotówka dotrze od razu po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku. Jeśli natomiast interesująca nas pożyczka dla zadłużonych w weekend jest oferowana przez firmę pozabankową, która ma rachunek w innym banku, to niestety mogą pojawić się problemy z szybką realizacją przelewu. Ale nie zawsze. Niektóre firmy oferują za dodatkową opłatą tzw. przelew błyskawiczny (ELIXIR), który pozwala na szybkie przelanie pieniędzy z dwóch różnych banków. Warto się zapytać, czy upatrzona firma posiada taką usługę w swojej ofercie.

Czas pracy firm pożyczkowych

W drugiej kolejności trzeba z kolei zweryfikować inną dość oczywistą rzecz, a więc które firmy świadczące pozabankowe pożyczki pracują w ogóle w weekend oraz w jakich godzinach. Można to zrobić na przykład dzięki zestawieniu https://money24.pl/pozyczki-w-weekend/ lub samemu odwiedzając strony www znanych firm działających w tym segmencie. Złożenie wniosku pięć minut przed zamknięciem nie będzie oznaczało, że automatycznie zostanie on przeanalizowany. Dlatego czasami lepiej nie ryzykować i wybrać taką ofertę, która dostępna jest całodobowo, a konsultanci i pracownicy firmy są w stanie w każdej chwili ją zatwierdzić. W przypadku pożyczek weekendowych jest to bowiem bardzo ważna kwestia, bo z reguły takie zobowiązania podpisują osoby, które naprawdę potrzebują pieniędzy na już.

Oferta tylko dla stałych klientów?

Patrząc na to, jak działa pożyczka dla zadłużonych w weekend od strony technicznej, może się wydawać, że jest to oferta kierowana wyłącznie do klientów, którzy wcześniej korzystali z usług danej firmy. Chodzi w dużej mierze o mechanizm weryfikacyjny nowego klienta, który może przedłużyć cały proces wnioskowania o pieniądze. Na szczęście nie trzeba się tym aż tak bardzo przejmować; nowi klienci też mogą otrzymać weekendowe pożyczki od ręki, ale jest jeden warunek. Muszą posiadać konto bankowe w tym samym banku co firma pożyczkowa, aby móc dokonać natychmiastowego przelewu weryfikacyjnego. Z kolei stali klienci lub tacy, których dane firma ma już w systemie, często nie muszą nawet przechodzić dodatkowej weryfikacji. Do uzyskania pieniędzy wystarczy tylko złożenie wniosku, potwierdzenie go swoim dowodem osobistym i wyrażenie zgody na warunki umowy pożyczkowej.