Tanie pożyczki pozabankowe- ich zalety to nie tylko łatwa dostępność

tanie chwilowkiEksperci oraz analitycy zajmujący się współczesnym sektorem finansowym coraz częściej są zdania, że oferta dzisiejszych instytucji pożyczkowych sukcesywnie staje się coraz bardziej konkurencyjna w stosunku do oferty banków. Rzeczywiście, wystarczy już przysłowiowy „rzut oka”, aby przekonać się co do tego, że tanie pożyczki pozabankowe dostępne w ofertach nowoczesnych instytucjach pożyczkowych prezentują się coraz korzystniej na tle oferty sektora bankowego.

Jako główny czynnik wpływający na atrakcyjność usług nowoczesnych instytucji pożyczkowych wymienia się ich łatwą dostępność: firmy pożyczkowe prowadzą o wiele bardziej elastyczną politykę np. w zakresie weryfikacji zdolności kredytowej swoich klientów, niż ma to miejsce w przypadku skrępowanych odgórnymi regulacjami banków. Jednak sama dostępność pożyczek pozabankowych to oczywiście nie wszystko. Dzisiejsza branża pożyczkowa ma do zaoferowania swoim klientom również wiele innych, niezwykle ciekawych opcji i rozwiązań.

Przyjrzyjmy się tej kwestii nieco dokładniej i postarajmy się odpowiedzieć na pytanie pt. dlaczego nowoczesne instytucje pożyczkowe są w stanie coraz skuteczniej konkurować z bankami?

Tanie pożyczki pozabankowe: ich zalety to nie tylko łatwa dostępność

Była już mowa o stosunkowo łatwym dostępie do pożyczek pozabankowych. Wszystko przez to, że instytucje pożyczkowe działają według odmiennego modelu biznesowego, niż ma to miejsce w przypadku banków. Dla firm pożyczkowych liczy się realna zdolność kredytowa klienta, stąd też odmienne warianty w zakresie tzw. scoringu pożyczkowego. Na rynku co prawda nie ma już firm pożyczkowych, które oferują tanie pożyczki pozabankowe bez sprawdzania jakichkolwiek baz, jednak w wielu wypadkach nawet negatywna historia klienta w BIK czy KRD nie będzie stanowiła okoliczności uniemożliwiającej otrzymanie pożyczki.

Z całą pewnością na uwagę zasługuje również charakter oferty bazowej dzisiejszych firm pożyczkowych. Klienci mogą obecnie liczyć na coraz atrakcyjniejsze warunki finansowe pożyczek. To jednak jeszcze nie wszystko. Jeszcze jakiś czas temu branża pozabankowa kojarzyła się głównie z takimi rozwiązaniami, jak przysłowiowe chwilówki, czyli szybkie pożyczki na niewielkie kwoty pieniędzy. Obecnie klienci sektora pożyczkowego mają natomiast do dyspozycji również takie rozwiązania, jak pożyczki ratalne, różne warianty pożyczek pod zastaw lub też linie pożyczkowe będące odpowiednikiem limitów odnawialnych. Szczegółowy opis oferty nowoczesnego sektora pożyczkowego można znaleźć tutaj: https://www.czerwona-skarbonka.pl/tanie-pozyczki-pozabankowe/

Oferta promocyjna

Poza ofertą podstawową firm z sektora pożyczkowego należy zwrócić uwagę również na obecność wielu różnego rodzaju rozwiązań o charakterze promocyjnym. Mowa tutaj rzecz jasna przede wszystkim o tzw. darmowych pożyczkach, czyli pożyczkach z RRSO wynoszącym 0%. Oprócz tego, coraz większa liczba firm pożyczkowych oferuje swoim klientom także rozbudowane programy lojalnościowe. Do tego trzeba dodać jeszcze obecność takich opcji, jak możliwość przedłużenia pożyczki czy też coraz powszechniejsza opcja wypłaty pożyczki przez czek GIRO, co umożliwia całkowite pominięcie obiegu bankowego i rzecz jasna stanowi atrakcyjną propozycję dla sporej grupy klientów.

Zamieszczono w: blog