Ranking chwilówek 2019: jak wybrać najkorzystniejszą ofertę pożyczki?

lista najlepszych chwilowekPożyczki w firmach pozabankowych dosłownie z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością wśród polskich klientów a firmy pożyczkowe rosną jak przysłowiowe grzyby po deszczu. Na rynku sukcesywnie pojawia się coraz więcej podmiotów pożyczkowych, co oznacza siłą rzeczy także coraz większą rozwiązań oferowanych klientom. Czasy, w których firmy pożyczkowe można było dosłownie policzyć na palcach jednej ręki dawno już odeszły do przeszłości. Obecnie samo porównanie dostępnych ofert wymaga korzystania z takich rozwiązań, jak profesjonalny i regularnie aktualizowany ranking chwilówek. Jest to powodowane po prostu tym, że instytucji pożyczkowych jest zbyt wiele, aby możliwe było zestawianie ze sobą poszczególnych ofert samodzielnie. Co więcej, poszczególne firmy nierzadko mają w swojej ofercie wiele różnych produktów pożyczkowych, a do tego dochodzą przecież także różnego rodzaju okazyjne promocje, zniżki oraz inne bonusy.

Czym więc należy się kierować wybierając ofertę pożyczki pozabankowej i na jakie parametry przede wszystkim warto zwracać uwagę? Przyjrzyjmy się tej kwestii nieco dokładniej

Ranking chwilówek 2019: jak wybrać dobrą ofertę pożyczki?

Oczywiście, główne parametry, jakie bierzemy pod uwagę przy porównywaniu ze sobą różnych ofert pożyczek pozabankowych to koszty pożyczki oraz okres jej trwania. Oba te punkty należy jednak doprecyzować. Pamiętajmy, że ocena atrakcyjności finansowej danej oferty nie może bazować wyłącznie na jednym parametrze, jakim jest Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania, czyli popularna RRSO. RRSO w wielu sytuacjach okazuje się bowiem parametrem zawodnym. To, co powinno nas interesować w pierwszym miejscu, to rzeczywisty koszt danej pożyczki podawany w zł.

Również kwestia okresu trwania umowy o pożyczkę domaga się doprecyzowania. Pamiętajmy, że może zdarzyć się nam np. nieprzewidziany wydatek, który utrudni terminową spłatę zobowiązania. Co wtedy? Oczywiście, możemy podjąć indywidualne negocjacje z instytucją pożyczkową w celu sformułowania nowych warunków pożyczki. O wiele lepiej będzie jednak sprawdzić jeszcze przed złożeniem wniosku o pożyczkę, czy dany podmiot udostępnia w swojej ofercie takie możliwości, jak przedłużenie okresu umowy lub też refinansowanie pożyczki. Więcej dokładnych informacji na temat szczegółowych dostępnych na rynku ofert można znaleźć pod tym adresem: https://www.czerwona-skarbonka.pl/ranking-chwilowek-sierpien-2019/

Co jeszcze jest ważne przy wyborze chwilówki?

Tworząc nasz prywatny ranking chwilówek warto rzecz jasna brać pod uwagę także kilka innych parametrów. Jeżeli zależy nam na ominięciu obiegu bankowego, powinniśmy zwrócić uwagę na oferty tych instytucji pożyczkowych, które umożliwiają wypłatę kwoty pożyczki poprzez czek GIRO.

Naturalnie, istotne znaczenie mają także promocyjne warunki nowych pożyczek, w tym zwłaszcza coraz powszechniejsza opcja pożyczki za darmo, czyli przy RRSO wynoszącym 0%, co oznacza brak jakichkolwiek kosztów kredytu dla klienta. Pamiętajmy jednak, że pożyczki z RRSO na 0% zawsze stanowią element oferty promocyjnej firm pożyczkowych, a nie element oferty bazowej. Oznacza to, że możliwość skorzystania z promocji każdorazowo będzie warunkowana respektowaniem jej regulaminu, w tym przede wszystkim terminowej spłaty zobowiązania.

Zamieszczono w: blog