Pożyczki z komornikiem i złym bikiem – czy to możliwe?

pozyczka dla zadluzonychW życiu wielu z nas zdarzają się gorsze momenty, w których zaczyna brakować gotówki, a na domiar złego – wiele instytucji nie chce udzielić nam pomocy. Częstym powodem odmownej decyzji o przyznaniu świadczenia jest inne zadłużenie, prowadzona przeciwko wnioskodawcy windykacja komornicza lub błędy przeszłości, czyli obecność w bazach dłużników. Na szczęście wiele firm pożyczkowych przymyka oko na tego rodzaju okoliczności, oferując między innymi pożyczki z komornikiem i złym bikiem.

Pożyczka dla każdego

Obecnie niemal wszystkie podmioty z sektora pozabankowego patrzą nas swoich klientów z przychylnością i dozą zaufania. Większość nie wymaga od wnioskodawcy okazania zaświadczeń o zatrudnieniu czy dochodzie, a także o braku zaległości wobec urzędu skarbowego lub Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Z tego powodu uzyskanie na przykład pożyczki ratalnej lub tzw. chwilówki – czyli dwóch najpopularniejszych typów zobowiązania – jest szybkie i pozbawione zbędnych formalności. Wystarczy złożenie wniosku online, w którym wnioskujący wskazuje wysokość świadczenia, okres kredytowania i swoje podstawowe dane osobowe. Na decyzje czeka się zazwyczaj nie więcej niż kilkanaście minut (poza wyjątkowymi sytuacjami, kiedy trwa to kilka godzin lub nawet dni), a jeśli jest pozytywna – środki są przelewane na konto podane w formularzu jeszcze tego samego, a w nadzwyczajnych przypadkach kolejnego dnia roboczego.

Pożyczki z komornikiem i złym bikiem?

Pożyczkodawcy co do zasady sprawdzają bazy informacji kredytowej, w których znajdują się dane o historii kredytowej wnioskodawcy. Na tej podstawie weryfikowana jest jego zdolność do zaciągania kolejnych zobowiązań. Jak pokazuje jednak praktyka, na rynku funkcjonuje kilka firm udzielających pożyczek osobom ze złym bikiem, a nawet tym, przeciwko którym toczy się postępowanie komornicze. O jakich kwotach i warunkach mowa? W większości przypadków to nawet kilkanaście tysięcy złotych, które można spłacić ratalnie lub kilku tysiącach ze spłatą w przeciągu maksymalnie 90 dni od daty zaciągnięcia.

Na co zwrócić uwagę?

W pierwszej kolejności należy dokładnie sprawdzić, czy dana firma udziela pożyczki z komornikiem i złym bikiem. Później porównać oferty poszczególnych pożyczkodawców, ponieważ różnice w oprocentowaniu lub zasadniczych warunkach mogą się różnić. Dobre rozpoznanie pozwala czasami zaoszczędzić sporo nerwów oraz pieniędzy. Należy mieć świadomość, że z każdej umowy można się wycofać, oczywiście z zachowaniem właściwego terminu. Przeglądając warunki udzielenia świadczenia warto zwrócić uwagę na możliwość przedłużenia okresu spłaty i zasady na jakich to następuje, a także dokładnie zapoznać się z rzeczywistą roczną stopą oprocentowania, na którą składają się między innymi:

– marża pożyczkodawcy
– jednorazowa opłata administracyjna (nie zawsze występuje)
– prowizja
– wszelkie dodatkowe opłaty

Zawierając umowę należy być świadomym tego, że w przypadku braku spłaty należności w umownym terminie, naliczone zostaną odsetki. Ich wysokość powinna wynikać z samej umowy.

Zamieszczono w: blog