Pożyczki długoterminowe czy kredyt w banku: co wybrać?

Pozabankowe pożyczki ratalne to aktualnie bez wątpienia jedna z najciekawszych alternatyw dla kredytów konsumpcyjnych oferowanych przez banki. Wbrew pozorom, takie rozwiązania jak pożyczki długoterminowe są w stanie konkurować z bankami nie tylko ze względu na swoją znacznie łatwiejszą dostępność. Współczesne instytucje pożyczkowe przedstawiają swoim klientom również coraz bardziej atrakcyjne warunki w zakresie kosztów pożyczki, a do tego dochodzą różne opcje dodatkowe, jak chociażby popularne obecnie programy lojalnościowe dedykowane pożyczkobiorcom terminowo spłacającym swoje zobowiązania.

Czy jednak oznacza to, że de facto nie istnieją żadne istotne różnice pomiędzy ofertą bankową a ofertą instytucji pożyczkowych? Z całą pewnością tego rodzaju założenie byłoby błędne. Przyjrzyjmy się tej sprawie nieco dokładniej i postarajmy się wskazać najbardziej istotne różnice pomiędzy pozabankowymi pożyczkami ratalnymi a kredytami w bankach.

Pożyczki długoterminowe a kredyty w bankach: najważniejsze różnice

1. Dostępność pożyczek długoterminowych

W tym aspekcie pozabankowe pożyczki długoterminowe w oczywisty sposób przeważają nad bankami. Co prawda, niektóre spośród banków działających na polskim rynku mają w swojej ofercie kredyty gotówkowe dostępne na oświadczenie, jednak dotyczy to tylko kilku wybranych podmiotów. W odniesieniu natomiast do oferty współczesnych instytucji pożyczkowych opcja uzyskania długoterminowej pożyczki ratalnej bez konieczności przedstawiania dodatkowej dokumentacji stanowi właściwie standard. Oczywiście, należy pamiętać, że firmy pożyczkowe również dokonują weryfikacji zdolności kredytowej klienta, między innymi poprzez sprawdzenie baz oraz dodatkowo często poprzez takie usługi, jak Kontomatik lub Instantor. Więcej dokładnych informacji na temat oferty pozabankowych pożyczek ratalnych oraz sposobów weryfikacji zdolności kredytowej klienta można znaleźć pod tym adresem: https://www.czerwona-skarbonka.pl/pozyczki-dlugoterminowe/

2. Okres kredytowania

Wbrew obiegowej opinii, również pod tym względem pozabankowe pożyczki długoterminowe często są w stanie właściwie na równi konkurować z bankami. Najbardziej dogodne spośród ofert firm pożyczkowych są w stanie przedstawić klientowi ofertę pożyczki ratalnej z okresem spłaty wynoszącym nawet do 60 miesięcy, co jest wynikiem jak najbardziej porównywalnym z propozycjami wielu banków.

3. Koszty pożyczek długoterminowych

Wystarczy posłużenie się prostą porównywarką pożyczek pozabankowych, aby przekonać się, że niektóre spośród nich będą posiadać RRSO na poziomie kilkunastu procent. Oczywiście, pod tym względem oferta banków będzie co do zasady prezentować się nieco bardziej korzystnie, jednak warto pamiętać o dwóch istotnych aspektach. Przede wszystkim, bank może zażądać od klienta wykupienia ubezpieczenia kredytu, co w oczywisty sposób zwiększy jego koszty. Z drugiej strony, wiele firm pożyczkowych ma w swoich ofertach rozbudowane programy lojalnościowe, dzięki którym stali klienci, którzy terminowo spłacają swoje zobowiązania często mogą obniżyć koszt pożyczki nawet o 20% lub więcej.

Zamieszczono w: blog