Pożyczka dla emeryta – najważniejsze informacje

W naszym kraju żyje około 9 milionów emerytów i rencistów. Firmy pozabankowe dla tej grupy konsumentów przygotowują bardzo wiele ciekawych propozycji. Są oni bowiem uważani za bardzo rzetelnych klientów, którzy terminowo spłacają wszystkie swoje zobowiązania. Dzięki temu wnioski pożyczkowe emerytów są z reguły akceptowane przez wszystkie firmy pozabankowe. Jakie warunki trzeba spełnić, aby pożyczka dla emeryta trafiła na konto seniora?

Na co emeryci wydają pieniądze z pożyczek?

Firma BIG InfoMonitor przeprowadziła jakiś czas temu badanie odnośnie sytuacji finansowej emerytów. Jego wyniki pokazały, iż aż dwóch na pięciu seniorów wspiera finansowo swoją rodzinę. Aż 41% respondentów wskazało, że pomaga swoim dzieciom oraz wnukom. Emeryci podkreślali w badaniu, iż pieniądze z pożyczek bardzo często przeznaczają właśnie na pomoc swoim najbliższym. Mowa tutaj na przykład o niezbędnych środkach na przeprowadzenie zaplanowanych remontów, zakup sprzętów elektronicznych i innych. Niektórzy emeryci środki uzyskane w pożyczkach przeznaczają także na zorganizowanie rodzinnych uroczystości takich jak urodziny, wesele czy chrzest.

Czy pożyczki dla emerytów są drogie?

Pożyczka dla emeryta to produkt, który mają w swojej ofercie zarówno banki jak i instytucje pozabankowe. W przypadku tych drugich warunki stawiane klientom są oczywiście znacznie mniej wygórowane. Mowa tutaj przede wszystkim o braku konieczności przedstawiania jakichkolwiek zaświadczeń czy wniosków. Wiele firm pożyczkowych wyróżnia się także tym, iż nie określa górnej granicy wiekowej. Dzięki temu środki mogą uzyskać nawet bardzo wiekowi seniorzy.

W wielu firmach pozabankowych seniorzy mogą również liczyć na uzyskanie pierwszej pożyczki całkiem za darmo (RRSO 0%). Jest to bardzo atrakcyjna propozycja, z której chętnie korzysta wielu emerytów i rencistów. Aby emeryt lub rencista mógł wnioskować o uzyskanie pożyczki, musi oczywiście spełnić podstawowe warunki. Mowa tutaj przede wszystkim o odpowiedniej zdolności kredytowej (brak zadłużenia odnotowanego w rejestrach dłużników takich jak BIK, BIG, ERIF czy KRD) oraz o posiadaniu rachunku bankowego wraz z dostępem do bankowości elektronicznej.

Ile pożyczają emeryci?

Na jakie kwoty najczęściej emeryci zaciągają swoje pożyczki? Analiza BIG InfoMonitor pokazują, iż kwoty wśród emerytów pożyczających na pomoc dla rodziny, wynoszą z reguły nawet 10 000 złotych. Z kolei w przypadku seniorów pożyczających środki na własne potrzeby, wówczas średnia kwota pożyczek wynosi około 6500 złotych. Emeryci wspierający swoich bliskich zazwyczaj czynią to całkiem za darmo – nie oczekują, że ich rodzina odda im te pieniądze. To z kolei skutkuje tym, iż samodzielnie muszą spłacać zaciągniętą pożyczkę pozabankową.

Więcej informacji odnośnie zasad udzielania pożyczek można znaleźć na stronie https://www.czerwona-skarbonka.pl/pozyczka-dla-emeryta-najlepsze-oferty/. Znajdują się tam oferty poszczególnych firm, które posiadają pożyczki dedykowane emerytom. Powinien ją odwiedzić każdy emeryt planujący zaciągnięcie pożyczki pozabankowej.

Zamieszczono w: blog