Kto może aplikować o internetowe pożyczki na dowód i jak można wypłacić pieniądze?

chwilowki udzielane z dowodemPozabankowe pożyczki można otrzymać bez wychodzenia z domu, po spełnieniu niewygórowanych wymagań pożyczkobiorcy względem konsumenta. Załatwiając formalności całkowicie przez internet, możemy skorzystać z pożyczki na dowód. Kto może aplikować o pożyczki pozabankowe online i jak można wypłacić pieniądze?

Pożyczki internetowe na dowód

Określenie pożyczki na dowód odnosi się do pożyczek udzielanych na podstawie ważnego dowodu osobistego. Są one udzielane więc wyłącznie obywatelom RP zamieszkującym na terenie kraju. Nie mogą z nich skorzystać osoby spoza Polski lub przebywające tylko czasowo w Polsce. Istotne jest, aby aplikując o pożyczkę posiadać dowód, którego ważność nie upłynęła przed dniem składania wniosku. Podczas wszystkich etapów aplikowania o pożyczkę należy się spodziewać komunikatów od pożyczkodawcy, zwłaszcza na sms lub e-mail. Ponadto adres mailowy jest wymagany przy rejestracji w serwisie pożyczkowym. Dzięki tym narzędziom cały proces aplikacji o pożyczkę online przebiega sprawnie. 

W jakim wieku można wnioskować o pożyczki na dowód?

Nie każda pożyczka na dowód udzielana jest wszystkim osobom pełnoletnim. Część pożyczkodawców stosuje ograniczenia wiekowe, aby obniżyć ryzyko związane z pożyczeniem pieniędzy. Młodzi i emeryci to grupa osób o niestabilnych dochodach. Takie ograniczenia mają zapobiec zadłużaniu się osób, które dopiero wchodzą w dorosłe życie i mogłyby sobie narobić problemów przez nieroztropne decyzje. Mają także przeciwdziałać nieświadomym decyzjom osób w podeszłym wieku. Z tego powodu pożyczki na dowód to produkt finansowy skierowany zwłaszcza do osób między 20. a 70. rokiem życia. Niektóre firmy pożyczkowe oferują pożyczki od 18 lat, ale jeśli jesteś w młodym wieku, sprawdź to przed aplikowaniem.

Formy wypłaty pożyczki na dowód

Zaciągając pożyczkę na dowód online, mamy do wyboru kilka opcji:

  • przelew na konto, a następnie rozdysponowanie środków poprzez wypłatę lub przelewy,
  • dostarczenie gotówki do domu,
  • odbiór pieniędzy na poczcie.

Przelew na konto jest najbardziej popularny. Konto bankowe posiada już większość Polaków. Jeśli go nie mamy, w niektórych firmach pożyczkowych możemy skorzystać z obsługi konsultanta firmy pożyczkowej. Wówczas w naszym domu pojawi się pracownik, przedstawiciel pożyczkodawcy, który dopełni wszelkich formalności i gotówkę przekaże nam do ręki. Ostatnio rosnącą popularnością cieszy się możliwość wypłaty pożyczki w placówce pocztowej. Odbywa się to za pośrednictwem czeku GIRO. Pożyczkobiorca otrzymuje unikalny kod, z którym powinien udać się do dowolnie wybranego przez siebie oddziału Poczty Polskiej. Tam po przedstawieniu kodu i dowodu osobistego, otrzyma gotówkę. To rozwiązanie przydatne, kiedy nie chcemy, by pożyczka trafiła na nasze konto w banku. Przelew zwykle zostaje zlecony zaraz po wydaniu pozytywnej decyzji przez pożyczkobiorcę. Na stronie https://www.czerwona-skarbonka.pl/pozyczki-na-dowod/ możesz sprawdzić, ile zajmuje to firmom pożyczkowym. Czek GIRO możesz zrealizować niemal natychmiast po otrzymaniu kodu uprawniającego do wypłaty środków.

Zamieszczono w: blog