Jak najszybciej dostać pieniądze z pożyczki?

W codziennym życiu zdarzają się różne nieprzyjemne sytuacje.  Niestety często nie mamy na nie wpływu, a mogą wiązać się z niemałymi dodatkowymi kosztami.  Nieoczekiwana awaria w domu, zepsuty samochód czy choroba bliskiej osoby potrafią niejednokrotnie spędzać sen z powiek, bo niestety bardzo rzadko bierzemy takie wydatki pod uwagę planując domowy budżet.

Co zrobić kiedy potrzebujemy dodatkowej gotówki?

Niestety w sytuacjach kryzysowych zdarza się,  że nie posiadamy odpowiedniej ilości oszczędności,  aby z tą sytuacją sobie poradzić.  Wtedy nasz wzrok kierujemy w stronę pożyczek,  bądź kredytów.  Kredyty czy pożyczki udzielane przez banki są atrakcyjne, jeśli chodzi o koszty. Jednak bardzo często ich zaciągnięcie wiąże się ze sporą ilością czasu i dokumentów,  które trzeba dostarczyć. Taka ewentualność zupełnie nie wchodzi w grę, jeśli zależy nam na pieniądzach od razu.

Czy firma pożyczkowa to dobry pomysł?

Obecnie na rynku jest wiele ofert firm pożyczkowych. Często są to tzw. chwilówki krótkoterminowe udzielane na 30 lub 60 dni. Pierwsza jest najczęściej udzielana bez kosztów.  Firmy pożyczkowe oferują też pożyczki ratalne, których termin spłaty sięga nawet 48 miesięcy. O wszystkich aspektach chwilówek (czy są bezpieczne, jakie mogą być koszty itp.) przeczytać można w artykule na stronie http://em.kielce.pl/biznes/pieniadze-na-kazdy-dzien-artykul-sponsorowany

Jak szybko dostać dodatkowe środki?

Większość firm pożyczkowych ma bardzo uproszczone formalności. Najczęściej wystarczą dane z dowodu osobistego, oświadczenie o uzyskiwanym dochodzie (źródło i wysokość netto) i kilka zgód. Nie wszystkie firmy sprawdzają bazę w Biurze Informacji Kredytowej, więc jeśli wcześniej mieliśmy problemy ze spłatą zobowiązania nie będzie to miało wpływu na decyzję o przyznaniu pożyczki. Decyzja podejmowana jest najczęściej w kilka minut. Podczas wypełniania wniosku podajemy swój numer konta. Jeśli decyzja jest pozytywna dyspozycja wypłaty pieniędzy przekazywana jest niezwłocznie. I tutaj następuje bardzo ważna rzecz w związku z czasem oczekiwania na pieniądze. Zanim zaczniemy aplikować o dodatkowe środki należy sprawdzić w jakiej formie będą one do nas przelane. Jeśli będzie to zwykły przelew, to czas oczekiwania na środki uzależniony będzie od sesji przelewów wychodzących i przychodzących. Sesje takie można sprawdzić na stronach internetowych banków. Zatem, jeśli chcemy pieniądze otrzymać od razu, musimy znaleźć firmę, która korzysta z przelewów natychmiastowych, realizowanych za pomocą odpowiednich platform internetowych.

Podsumowując, jeśli zależy nam na dodatkowych pieniądzach szybko i bez zbędnych formalności musimy przejrzeć oferty firm pożyczkowych, które funkcjonują całkowicie online i korzystają przy wypłacie środków z przelewów natychmiastowych. Jeśli pieniądze będą nam potrzebne na krótki okres, to jesteśmy w stanie dostać środki zupełnie za darmo. Pożyczki ratalne bywają droższe niż w bankach, jednak zdecydowanie łatwiej je dostać i zawsze można skorzystać z opcji wcześniejszej spłaty co część kosztów pozwoli zaoszczędzić.

Zamieszczono w: blog