Jak często studenci biorą pozabankowe pożyczki?

Trudy życia studenckiego – skąd wziąć pieniądze?

Czas studiów to okres wchodzenia w dorosłość, podejmowania wielu wyzwań i mierzenia się z odpowiedzialnością. Dla wielu osób oznacza on rozpoczęcie samodzielnego utrzymywania się, co wiąże się z koniecznością odpowiedniego gospodarowania pieniędzmi. Ich zdobycie dla studentów również nie jest najłatwiejsze, gdyż nie zawsze osiągają oni na tyle dobre wyniki w nauce by liczyć na stypendium. Niektóre kierunki studiów są także na tyle wymagające, że umożliwiają jedynie pracę na niewielką część etatu. Co mają zrobić młode osoby, które nie mogą liczyć na pomoc rodziny i bliskich? Powinny rozważyć rozwiązanie, którym jest pożyczka dla studenta. Aktualne oferty można znaleźć na stronie internetowej: https://www.czerwona-skarbonka.pl/pozyczka-dla-studenta/.

Studenckie życie nie należy do tanich. Co do tego nie ma wątpliwości. Studenci muszą ponosić koszty materiałów dydaktycznych (literatura naukowa, usługi ksero, zeszyty i inne przybory papiernicze), koszty transportu publicznego lub paliwa, jeśli posiadają własny samochód, a także pokryć czesne, jeśli studiują na uczelni prywatnej, lub publicznej, ale w trybie zaocznym. Wyprowadzka na studia oznacza również wzięcie na swoje barki prowadzenia gospodarstwa domowego, a co za tym idzie – kupowanie produktów spożywczych, środków czystości, a także opłacanie kosztów najmu pokoju, mieszkania, lub akademika. Łączna kwota, którą otrzymamy po zsumowaniu tych wydatków robi się na tyle duża, że może dla młodej osoby stanowić prawdziwe wyzwanie. W jaki sposób podreperować budżet, który składa się w dużej mierze wyłącznie z niepewnych źródeł?

Pożyczka dla studenta na jasnych i korzystnych zasadach? To możliwe!

Studenci to grupa odbiorców, którą w trakcie planowania swojej działalności uwzględniły również przedsiębiorstwa pozabankowe. Pożyczka dla studenta to wbrew pozorom popularne rozwiązanie, które umożliwia szybki zastrzyk gotówki. W przeciwieństwie do banków, firmy pożyczkowe znacznie chętniej decydują się na udzielenie pożyczki osobom młodym, które bardzo często nie posiadają stałego źródła dochodów. Stawiane przez nie niezbędne wymagania, to z reguły:

  • polskie obywatelstwo
  • posiadanie ważnego dowodu osobistego
  • ukończenie 18 lub 21 roku życia
  • prowadzenie własnego rachunku bankowego
  • posiadanie stałego adresu zameldowania

Proces ubiegania się o pieniądze przebiega szybko, sprawnie i w oparciu o jasne zasady. Nierzadko można przejść go bez konieczności wychodzenia z domu, wszelkich formalności dopełniając przy pomocy Internetu. Ogromną zaletą jest także czas, który dzieli pozytywną decyzję o udzieleniu pożyczki od pojawienia się pieniędzy na koncie wnioskującego. Najczęściej ma to miejsce jeszcze tego samego dnia!

Pożyczka dla studenta to interesujące rozwiązanie, które coraz bardziej zyskuje na swej popularności. Nie bez znaczenia są tu rosnące koszty życia, które młodym osobom, stojącym u progu zawodowej kariery, trudno jest samodzielnie pokryć. Systematyczne oszczędzanie jest przy tym znacznie trudniejsze, niż zdecydowanie się na zaciągnięcie pożyczki. Przed podpisaniem umowy warto szczegółowo przeanalizować rynek, gdyż wiele firm oferuje pierwszą darmową pożyczkę, która zwłaszcza dla studentów będzie atrakcyjną opcją, gdyż nie narazi ich na dodatkowe koszty.

Zamieszczono w: blog