Dlaczego warto pożyczać online?

Umowa pożyczki została uregulowana przepisami kodeksu cywilnego. Zgodnie z nim pożyczka jest umową, gdzie udzielający pożyczki zobowiązuje się przenieść na przyjmującego uzgodnioną ilość rzeczy, które są oznaczone co do gatunku lub pieniędzy. Przyjmujący zaś jest zobowiązany do zwrócenia pożyczki w określonym czasie.

Podstawy zaciągnięcia pożyczki online

Ze względu na dość niskie średnie zarobki Polaków, trudno jest posiadać jakiekolwiek oszczędności. A ponieważ żyjemy od wypłaty do wypłaty, często brakuje nam na nadplanowe i zaskakujące wydatki, aby zrealizować swoje plany. Zaciągnięcie pożyczki bankowej wiąże z kilkudniowym, a nawet dłuższym czasem oczekiwania. Dodatkowo trzeba dostarczyć do placówki cały szereg wymaganych dokumentów, z zaświadczeniem o zatrudnieniu i dochodach włącznie. W związku z powyższym, łatwiejszym i szybszym rozwiązaniem będzie zaciągnięcie pożyczki online. Zazwyczaj jedynym, potrzebnym dokumentem jest dowód osobisty przesłany w formie skanu lub zdjęcia. Niektóre placówki wymagają posiadania konta bankowego, wówczas cały proces jest jeszcze sprawniejszy.

Zalety pożyczek przez internet

Dodatkowa gotówka zaciągana online posiada wiele zalet. Przede wszystkim nie wymaga ona zbędnych formalności, a pieniądze na konto możemy otrzymać w jeden dzień, a najszybciej w kilka minut. Firmy pożyczkowe nie wymagają dodatkowych zabezpieczeń np. w formie dostarczenia zaświadczenia o zarobkach. Nie jesteśmy także sprawdzani w instytucjach informacyjnych np. w BIK. Formą weryfikacji najczęściej jest przelew na konto firmy pożyczkowej, w postaci 1 grosza lub 1 złotówki. Chodzi o sprawdzenie, czy dane właściciela są zgodne z danymi rachunku bankowego. Oczywiście pożyczka przez internet nie daje możliwości zaciągnięcia dużych kwot, oscylują one w granicach kilku tysięcy. Jednak nawet małe sumy są w stanie podreperować domowy budżet.

Pożyczka przez internet jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które potrzebują zastrzyku szybkiej gotówki. Wystarczy poczekać maksymalnie jeden dzień, a pieniądze trafią na twoje konto.

Zamieszczono w: blog