Dlaczego warto inwestować w nieruchomości ?

nieruchomościInwestowanie w nieruchomości cieszy się dużą popularnością od wielu lat. To doskonała lokata kapitału, która będzie procentować przez bardzo długi okres czasu. Na takiej inwestycji mogą skorzystać nasze dzieci, a nawet wnuki.

Wybieramy inwestycję dla siebie

Pierwszym co musimy zanalizować jest ilość posiadanych przez nas środków. Nawet kilkadziesiąt tysięcy wystarczy, żeby zainwestować w nieruchomość. Oczywiście za taką kwotę nie kupimy mieszkania, ale możemy postawić na garaż lub miejsce parkingowe. Taka inwestycja będzie opłacalna zwłaszcza w dużych miastach, gdzie jest zdecydowanie za dużo samochodów. A mieszkańcy toczą boje o wolną przestrzeń do parkowania.

Inny pomysł to mieszkanie na wynajem. Tu potrzebujemy znacznie więcej pieniędzy, ale to nie znaczy że nie możemy oszczędzić. Warto rozejrzeć się za lokalami, które wymagają remontu. Niewielkim nakładem środków możemy podnieść jego standard i uzyskać znacznie większy czynsz.

Możemy się też zdecydować na lokale użytkowe czy hotele czy magazyny. W przypadku tych ostatnich potrzebujemy naprawdę sporych środków. Musimy też dość dobrze poznać sam rynek, aby nie stracić zainwestowanych środków.

Oprócz rodzaju nieruchomości ważna jest też jej lokalizacja. Mieszkanie w dużym mieście, takim jak Kraków czy Warszawa kosztuje zdecydowanie więcej… Z drugiej strony taką nieruchomość znaczniejsze łatwiej wynająć, za zdecydowanie lepsze pieniądze.

Dlaczego warto inwestować w  nieruchomości?

Po pierwsze możemy liczyć na stały dochód co miesiąc. Przy tym nie musimy robić praktycznie nic. Jeszcze lepszym interesem jest wynajmowanie pojedynczych pokoi, na przykład studentom.

Taka nieruchomość to też świetny sposób na dywersyfikację naszych inwestycji. Nasze pieniądze są bezpiecznie ulokowane i praktycznie same na siebie zarabiają. Natomiast my możemy inwestować w inne instrumenty finansowe. Na przykład akcje, które podlegają wahaniom kursów na giełdzie. My mimo wszystko mamy solidną poduszkę finansową.

Nieruchomość to także stabilny dochód na długie lata. Wahania na rynku nieruchomości są zazwyczaj niewielkie. A jeśli już możemy je zaobserwować, to wykazują tendencję wzrostową. A zatem możemy być praktycznie pewni, że inwestując w nieruchomość zarobimy na niej. Ryzyko straty pieniędzy jest naprawdę niewielkie.

Mieszkanie czy inna nieruchomość może  być dobrym startem na przyszłość dla naszych dzieci i wnuków. Przez lata możemy odkładać pieniądze z wynajmu. Po latach zgromadzone środki możemy wydać na naukę dla młodego człowieka. Lub na zakup kolejnej nieruchomości. Tak aby nasze dziecko nie musiało przez kilkadziesiąt lat borykać się z ciężarem kredytu hipotecznego. A po naszej śmierci nieruchomość wejdzie do masy spadkowej. I kolejne pokolenia będą mogły z niej korzystać przez lata.

Inwestycja w nieruchomość pod żadnym pozorem nie powinna być podjęta pochopnie. Wszak lokujemy nasz kapitał na długie lata. Dlatego zanim zainwestujemy warto wszystko dokładnie przemyśleć i a najlepiej zapytać o radę specjalistę…

Zamieszczono w: blog