Czy warto skorzystać z Pożyczki bez zaświadczeń?

Pożyczki bez zaświadczeń są coraz popularniejszą formą uzyskania dodatkowego finansowania, które nie wymaga od klienta okazywania żadnych dodatkowych dokumentów potwierdzających jego dochody oraz stan zatrudnienia. Jak wiadomo, obecnie każdy z nas spotyka się z sytuacją nagłych potrzeb finansowych spowodowanych nieszczęśliwą awarią sprzętu AGD bądź wizyty u mechanika samochodowego. Są to wydatki, które ciężko zaplanować w miesięcznym budżecie a dzięki pożyczce jesteśmy w stanie zaspokoić tego typu potrzeby finansowe.

Czym jest pożyczka bez zaświadczeń

Pożyczka bez zaświadczeń to produkt finansowy, dzięki który instytucja finansowa pożycza klientowi określonej kwoty pieniędzy na ustalony w umowie pożyczki okres czasu. Kwota, którą możemy uzyskać w taki sposób różni się, w zależności od naszych potrzeb, jednak w większości przypadków jest to kwota od 100 do nawet 5 tysięcy złotych. Instytucje finansowe z reguły określają okres spłaty jako jeden, dwa lub trzy miesiące a spłata pożyczki może odbyć się jako jedna wpłata całości pożyczki, lub więcej płatności podzielonych na raty. To, co charakteryzuje tego typu pożyczkę, jest fakt, iż w celu jej otrzymania pożyczkobiorca nie musi okazywać żadnych zaświadczeń o zarobkach lub zaświadczeń o dochodach. Klient we wniosku o pożyczkę oświadcza, jaka jest jego sytuacja finansowa i na tej podstawie odbywa się weryfikacja takiego wniosku.

Kto może wnioskować o pożyczkę bez zaświadczeń i jak wygląda proces udzielania

O pożyczkę może wnioskować każda osoba, która otrzymuje dochód z tytułu umowy o pracę, umowy cywilnoprawnej, renty bądź emerytury. W zdecydowanej większości wymagane jest, by pożyczkobiorca posiadał pozytywną historię kredytową, jednak niektóre instytucje finansowe nie wymagają tego, by klient był krystalicznie czysty. W celu otrzymania pożyczki, klient zobowiązany jest wypełnić wniosek online. Wniosek jest bardzo prosty do wypełnienia, w związku z czym nikt nie powinien mieć problemy ze sprawnym wypełnieniem całego formularza. Na początku niezbędne jest podanie danych osobowych oraz danych teleadresowych. Następnie we wniosku o pożyczkę niezbędne jest podanie informacji o swoim stanie zatrudnienia, czyli formie zatrudnienia oraz okresie, kiedy pracujemy w danym miejscu. We wniosku znajduje się również miejsce na wpisanie swojego dochodu. Ze względu na fakt, iż podczas wnioskowania o pożyczkę bez zaświadczeń instytucja finansowa nie weryfikuje żadnych dokumentów potwierdzających stan faktyczny, istnieje możliwość weryfikacji poprzez kontakt z pracodawcą lub za pośrednictwem specjalnej niezależnej aplikacji, która porównuje wpływ na naszym koncie bankowym z oświadczonym dochodem. Na podstawie tych informacji jest ustalana decyzja dotycząca przyznania pożyczki.

Jakie są zalety płynące ze skorzystania z pożyczki bez zaświadczeń

Pożyczka bez zaświadczeń to produkt, dzięki któremu jesteśmy w stanie uzyskać dodatkowe środki w zaledwie 15 minut. Wypełnienie wniosku trwa bardzo krótko a w przypadku braku jakichkolwiek wątpliwości, decyzja kredytowa jest już po kilku minutach. Pożyczka jest również stosunkowo łatwa do otrzymania – nawet osoby z negatywną historią kredytową mają możliwość uzyskania finansowania, co może wymiernie pomóc w uporządkowaniu swoich finansów.

Zamieszczono w: blog